poniedziałek 18 Cze 2018

Szukaj

Uroczystość Dnia Mamy i Taty

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z dzieci. Tak też się działo w naszej szkole. Uczniowie klas 0-III uczcili święto Rodziców, zapraszając ich do swoich klas i prezentując programy słowno-muzyczne. Wszyscy goście z zaciekawieniem i uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Po zakończeniu oficjalnej części Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły im wcześniej przygotowane prezenty. Uroczystości te na długo zostaną w sercach i pamięci zarówno Rodziców jak i dzieci.

Jolanta Wołoszyn

Pokaz iluzji - niemożliwe staje się możliwe

Dnia 13 czerwca odwiedził naszą szkołę światowej sławy iluzjonista Benny Khermayer.
W swoim pokazie przeniósł nas w świat magii i iluzji, w świat pełen zagadek, pytań bez odpowiedzi, niewytłumaczalnych rzeczy i zjawisk. Uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć we wszystkich pokazywanych iluzjach. Z zapartym tchem obserwowali niesamowite sztuczki artysty. Aby udały się czary iluzjonista zachęcał dzieci do spożywania dużej ilości warzyw i owoców. Nasz gość pozostawił po sobie miłe wspomnienia i pokazał nam, że niemożliwe staje się możliwe.

Jolanta Wołoszyn

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Dnia 12 czerwca 2018r. w ramach projektu „Aktywni już dziś” odbyło się w naszej szkole szkolenie - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna.  Było ono skierowane do uczniów klas 0 - III. Pan Damian Pępiak- ratownik z Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Lubelskim przeprowadził w każdej klasie zajęcia, których celem było przygotowanie dzieci do właściwego zachowania w przypadku wystąpienia zagrożeń życia. W spotkaniu tym uczestniczył też pan Piotr Pankiewicz strażak z OSP w Tarnawatce. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, uczyły się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak prawidłowo wezwać karetkę, oraz jak prawidłowo wykonać masaż serca. Wiele emocji wzbudził pokaz resuscytacji na fantomie. Dzieci samodzielnie mogły wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Była to również okazja do powtórzenia i utrwalenia znajomości numerów alarmowych.

Jolanta Wołoszyn

I my też tam byliśmy „Między sąsiadami”

W dniu 10 czerwca 2018 roku dzieci „Małego chórku” zaprezentowały  się podczas imprezy „Dzień sąsiada”, który odbywał się w Hucie Tarnawackiej. Dzieci wystąpiły z koncertem podsumowującym zajęcia z warsztatów wokalnych, prowadzonych w ramach projektu „Dzieciaki górą”, którego  głównym założeniem było  stworzenie warunków do zwiększenia twórczych możliwości i wykorzystania naturalnego muzycznego potencjału  dzieci, rozwijanie zainteresowań i  uzdolnień muzycznych dzieci  poprzez wdrażanie do aktywności twórczej i kulturalnego wykorzystania czasu wolnego oraz przełamywanie leku przed publicznymi występami. Występ można zaliczyć do udanych, a impreza, która była zorganizowana zachęcała miedzy innymi do wspólnej zabawy, rywalizacji, dzielenia się z innymi, degustacji pysznych smakołyków, poznawania tajników garncarstwa, edukacji dla bezpieczeństwa. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej plenerowej imprezie.

Elżbieta Jakubczak

Dzień Dziecka nastolatków

 5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy VI byli na wycieczce w Tomaszowie Lubelskim. Zorganizowano ten wyjazd z okazji Dnia Dziecka, głównym celem była integracja grupy i poznanie historii miasta. Wyjechaliśmy z Tarnawatki o godzinie 8:20 i udaliśmy się do parku miejskiego, gdzie wszyscy znaleźli coś dla siebie,  aby zrelaksować się i wyciszyć. Następnie udaliśmy się na obiad,
 a później zwiedziliśmy  zabytkowy Kościół Zwiastowania  Najświętszej Maryi  Panny, Cerkiew św. Mikołaja i na chwilę zatrzymaliśmy się na rynku,  aby poznać historię miasta i usiąść na ławce przy  rzeźbie doktora Janusza Petera,  wieloletniego dyrektora szpitala w Tomaszowie Lub., wykonanej  przez poznańskiego artystę Roberta Sobocińskiego, jak mówi  legenda każda osoba, która usiądzie
 na ławeczce obok doktora i dotknie słuchawki stetoskopu, nie będzie miała problemów zdrowotnych.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy  fontannie i zjedliśmy smaczne lody. Zadowoleni  i uśmiechnięci  wróciliśmy do Tarnawatki.

Wychowawca klasy: Teresa Bartoszyk

               

 

Obchody Dnia Dziecka w klasie II

W ramach obchodów Dnia Dziecka w dniu 5 czerwca uczniowie klasy drugiej ze swoją wychowawczynią uczestniczyli w pieszej wycieczce Eko -ścieżką w Tarnawatce. Podziwiali piękne widoki, oglądali płytki staw porośnięty roślinnością szuwarową, przypatrywali się ptakom. Na końcu trasy mogli wejść na   znajdująca się tam drewnianą wieżę. Bardzo podobała się im ta trasa, więc  postanowili przejść dalej w stronę stawów. Na skraju lasu  rozłożyli koce i rozpoczęli wspólne biesiadowanie. Były również zabawy z piłką, dyskiem, skakankami. W dniu 8 czerwca dzieci z klas 0 a i b oraz z klasy III a pojechały na wycieczkę do Suśca. Celem wycieczki były Szumy nad Tanwią. Wędrując trasą wzdłuż rzeki dzieci zachwycały się urokliwym krajobrazem Roztocza. Na polance grały w gry planszowe, bawiły się w berka. Również 8 czerwca uczniowie z klasy I i klasy III b uczcili Dzień Dziecka. Wybrali się na piknik do Tartaku Tarnawatki. Trasę w obie strony pokonali dzielnie pieszo. Na miejscu grali w piłkę, badmintona, różne gry planszowe, puszczali bańki mydlane. Rozegrano też mecz piłki nożnej pomiędzy obiema klasami. Raczono się rożnymi smakołykami. Sklepik szkolny ufundował dla dzieci  słodkie upominki. Ten dzień  upłynął w bardzo radosnej atmosferze.

Elżbieta Jakubczak

Wycieczka uczniów klasy drugiej do Zamościa

W dniu 29 maja 2018r. uczniowie klasy drugiej pod opieką p. Elżbiety Jakubczak wyjeżdżali na wycieczkę do Zamościa - miasta zwanego „Perłą Renesansu”, „Miastem Arkad”, „Padwą Północy”. Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po Starówce i oglądanie zabytkowych kamieniczek na Rynku Wielkim oraz górującego nad nimi Ratusza.  Kolejnym punktem były warsztaty w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Dzieci przypatrywały się jak z cukru, wody i naturalnych barwników powstają smakowite słodkie przysmaki. Dużo radości przyniosło dzieciom samodzielne wyrabianie słodyczy pod okiem wykwalifikowanych cukierników. Na koniec każde dziecko otrzymało własnoręcznie wykonany lizak i paczuszkę różnokolorowych cukierków.  Kolegiata Zamojska to kolejny punkt wycieczki. Po indywidualnej modlitwie, dzieci oglądały wnętrze kościoła. Były zachwycone znajdującymi się tam ołtarzami, rzeźbami i organami.  Następnie dzieci zwiedzały Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”, gdzie znajduje się  ekspozycja „Zamojszczyzna na tle działań militarnych, rozwój techniki wojskowej w XX wieku”.
Z bliska mogły  obejrzeć samoloty, czołgi, pojazdy wojskowe, umundurowanie żołnierzy w czasie trwania I i II wojny światowej. Były pod wielkim wrażeniem. Dzieci miały również okazję delektować się przepyszną pizzą. Spacerkiem dotarły również do Nadszańca, gdzie mogły obejrzeć różne ekspozycje historyczne oraz uczestniczyć w przygotowywaniu do wystrzału z armatki. Na koniec naszej wycieczki był mały odpoczynek w parku, podczas którego dzieci wysłuchały ciekawych legend związanych z miastem. Pełne wrażeń, trochę zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu.

Elżbieta Jakubczak

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Poniedziałek
18 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało
197 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

002443433
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
143
216
359
2408415
8443
28891
2443433

Twój IP: 5.135.137.36
Server Time: 2018-06-18 13:18:38

GOŚCIMY

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.