niedziela 18 Mar 2018

Szukaj

Kobieta ma moc, potrafi zmieniać świat w przyjazne miejsce

18 raz pani Ela Bielak uczciła Dzień Kobiet prezentacją talentów swoich kolejnych uczniów, podtrzymując piękną tradycję okazywania szacunku kobietom. W dorosłym życiu dawni uczniowie zapewne mają zakorzenione piękne wartości z tym świętem związane. Pełna werwy w tańcu i cierpliwości w przygotowaniach uczniów klasy III b pracuje już 34 rok! Zapaliła ogień w sercach wielu dzieci przez ten czas a 8 marca 2018 roku w zebranej na górnym holu publiczności.

Na początek zauroczyła nas cygańskim tańcem Roksana Malec przygotowana przez swą wychowawczynię. "Ten ogień nie przeminie", którym płonie jej serce.

Potem balet dziewcząt i chłopców przedstawił układ taneczny do tegorocznego hitu "Despacito".
"Krok po kroczku, najdelikatniej" chłopcy wierszykami przemawiali do płci pięknej.To, jak ważne są uczucia do dziewcząt i jak bardzo wpływają na postrzeganie świata, pokazali w scence teatralnej. Utalentowany Karol Iskierka pięknie zaprezentował swoje umiejętności wokalne i muzyczne.
Miłym zaskoczeniem okazał się niecodzienny pokaz gimnastyki artystycznej Klaudii Nizio. Mamy w Tarnawatce wspaniałą dziewczynę -gumę!
Z oddziału przedszkolnego, przygotowana przez Grażynę Piasecką , Julia Dudek zaśpiewała wyjątkowo srebrnym głosikiem rozczulającą piosenkę na koniec szkolnej uroczystości.

Wyrazy uznania dla Elżbiety Bielak i jej uczniów! Szkolna uroczystość pozwoliła nauczycielkom na oderwanie się od codziennych trosk. Obdarowane przepięknymi hiacyntami kobiety wychodziły ze szkoły uśmiechnięte i zadowolone. Wielkie podziękowania za ten symboliczny kwiatek również należą się naszej koleżance. Tak wiele robi z myślą o innych kobietach.Małgorzata Knafel

 

Spektakl teatralny pt. „Calineczka”

Dnia 1 marca 2018r. w naszej szkole gościliśmy aktorów ze studia teatralnego Art-Re z Krakowa. Uczniowie z klas 0 - III mieli wielką przyjemność zasiąść „na widowni” i poznać historię Calineczki. Dzieci śmiechem  reagowały na zabawne dialogi i żarty. Bardzo chętnie wkraczały na scenę zapraszane przez artystów do wspólnej zabawy. Ta wspaniała opowieść  przepełniona pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem przeniosła widzów w świat  baśni. Widzowie uczestnicząc czynnie w przygodach Calineczki uczyli się dobroci, uczciwości, opiekuńczości i niesienia pomocy potrzebującym. Spektakl dostarczył niezapomnianych wzruszeń i refleksji. 

 Jolanta Wołoszyn

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które dotykają dzieci i młodzież. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które zmierzają do realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Jedną z aktywności jest organizacja konferencji z okazji DBI, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Wydarzenie odbyło się 6 lutego w kinie Atlantic w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia nagrań z wydarzenia z prezentacjami prelegentów. Znajdują się one na kanale PCPSI na YouTube: www.youtube.com/saferinternetpolska.

Szkoła Podstawowa w Tarnawatce  i Publiczne Gimnazjum w Tarnawatce już kolejny raz włączyło się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W  okresie od 12 lutego 2018 r do 28 lutego 2018 roku nauczyciele informatyki pani Celina Czerwonka oraz pan Marek Czerwonka przeprowadzili cykl lekcji dla uczniów ze szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych  na temat bezpiecznej i kulturalnej pracy w sieci. Wykonanie gazetek szkolnych propagujących hasło „Dnia Bezpiecznego Internetu".

22 lutego 2018 roku odbył się apel  dla uczniów klas 0 - V szkoły podstawowej  natomiast  23 lutego 2018 roku odbył się apel dla uczniów klas VI - VII  szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum II-III pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Na apelach poruszono wiele zagadnień i zjawisk występujących wśród dzieci i młodzieży występujących we współczesnym świecie i pojawiających  się w internecie m.in. podszywanie się pod kogoś, publikowanie zdjęć i treści w internecie, cyberprzemoc, hejt, seksting, ksenofobią.  W czasie apeli przeprowadzono konkursy oraz rozdano ulotki na temat bezpiecznej pracy w Internecie. Apele  zorganizowali pani Celina i pan Marek Czerwonka.

W Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbyła się prelekcja dla rodziców przeprowadzona przez Policjantów z KP w Tomaszowie Lubelskim na temat zagrożeń związanych z pracą w sieci Internet oraz konsekwencji karnej przestępstw popełnianych przez młodzież  w Internecie.

Organizatorzy

Celina Czerwonaka i Marek Czerwonka

 

SPOTKANIE Z KURATOREM

28 lutego 2018 roku uczniowie klas IV – VII SP i II – III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z kuratorem ds. nieletnich p. Agnieszką Zagraba. Podczas spotkania młodzież miała możliwość zwiększyć świadomość dotyczącą odpowiedzialności nieletnich za czyny wykraczające poza prawo. Tematyka spotkania okazała się interesująca dla młodzieży, świadczą o tym liczne pytania kierowane do pani kurator. Na zakończenie spotkania przewodnicząca SU podziękowała pani Agnieszce wręczając symboliczne kwiaty.

                                   Renata Litwińczuk

Spektakl profilaktyczny

16 lutego 2018 roku w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Odbył się spektakl profilaktyczno – wychowawczy dla uczniów klas 0 – IV  pt. „Jestem przyjacielem ludzi”. W trakcie spektaklu podejmowana była tematyka relacji międzyludzkich, przyjaźni, właściwego dbania o zdrowie. Przedstawienie kształtowało umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, szacunek dla norm i zasad. Dzieci uczyły się postaw wyrażających szacunek dla ludzi, niezależnie od religii, wieku, wyglądu, miejsca zamieszkania i statusu materialnego. Wspaniała gra aktorów, barwne kostiumy i muzyka sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie.
Spektakl profilaktyczny ,,Możesz odkryć siebie!"

 Następnie o godzinie 12 –tej starsi uczniowie i gimnazjaliści obejrzeli  spektakl profilaktyczny „Możesz odkryć siebie”.

Bohater spektaklu próbował odnaleźć się w nowej szkole po diagnozie lekarskiej, która ostatecznie zakończyła jego marzenia o karierze sportowej. Trafił w nowe, niezbyt przychylne środowisko szkolne, w którym organizuje się gry na telefonach komórkowych na lekcjach matematyki i prowadzi życie równoległe na „fejsie”. Koniecznie trzeba mieć ksywę i pozwalać wszystkim na hejterskie komentarze w Internecie.
Piotrek początkowo próbuje robić to, co każe mu nowa grupa, jednak rozmowa z panią pedagog uświadamia mu, co może zrobić, aby nie zatracić w tym wszystkim siebie. Przestał udawać kogoś innego.
 Przedstawienie w sposób niedosłowny sięgnęło po tematy trudne i nieobce młodemu widzowi, a jego ogromną wartością była również prelekcja aktora wcielającego się w postać głównego bohatera. Aktor odwoływał się do świata młodych widzów. Sięgał po wymowne porównania – ucieczka w gry komputerowe jest podobna do ucieczki w alkohol czy papierosy, które tak naprawdę służą do zagłuszania własnych myśli i są wynikiem nieradzenia sobie z własnymi emocjami. Agresja, ryzykowny styl życia, używki, różne uzależnienia to tylko kiepskie sposoby oszukiwania siebie.
„Każdy musi odkryć siebie, odnaleźć swój sposób na życie, bo życie jest przecież tylko jedno i tylko od nas zależy, jaka będzie jego jakość". Większość uznała, że był to wartościowy scenariusz. Szóstoklasiści zauważyli, że nie zabrakło dawki dobrego humoru.

Wyjazd na lodowisko

W czwartek, 15 lutego 2018 r., uczniowie klasy III b i 14 uczniów z  klasy I pod opieką wychowawców: pani Ewy Kierepka i pani Barbary Tyrka, udali się na lodowisko do Tomaszowa Lub. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali momentu, kiedy wejdą na taflę lodową i popróbują swoich umiejętności w jeździe na łyżwach. Trzeba przyznać, że tylko nieliczni deklarowali, że potrafią to robić. Okazało się, że jazda na łyżwach nie jest tak trudna, jak się wydawało, a niektórzy to po prostu są utalentowani w tej dyscyplinie. Jeżdżąc jak starzy dobrzy łyżwiarze, wołali: "Proszę pani, ja dziś pierwszy raz włożyłem łyżwy!" Oczywiście, nie obyło się bez upadków. Jednak dobre humory nie opuszczały nikogo. Sprzyjała też pogoda. Czas na lodowisku minął bardzo szybko. Teraz przyszła kolej na zregenerowanie utraconych kalorii. Uczniowie udali się do pobliskiej pizzerii, gdzie zjedli, według gustu, pizzę tradycyjną lub frytki. Na deser otrzymali gratisowe ciasteczka. Do szkoły wracali w dobrych nastrojach i z prośbą, by za rok znowu umożliwić im wspólny wyjazd na lodowisko.

Apel szkolny podsumowujący wyniki nauczania i zachowania w I semestrze

W dniu 14 lutego odbył się apel szkolny, na którym dyrektor szkoły pani Bernadeta Wołoszyńska dokonała podsumowania wyników nauczania i zachowania w I semestrze.


Pani dyrektor wręczyła  stypendia za uzyskanie wysokich wyników w nauce. Stypendia otrzymali: Aleksandra Krzeszowska z klasy VI i Karol Tyrka z klasy Va.

 

Na apelu zostały też wręczone medale za zajęcie miejsc w Szkolnym Turnieju  Tenisa Stołowego.W kategorii chłopców złoty medal  otrzymał Patryk Rachański, srebrny  Aron Malec              zaś brązowy  Adrian Łopuszyński. Nagrodzeni są uczniami klasy VI. W kategorii dziewcząt złoty medal wręczono Martynie Szokało z klasy VI,  srebrny Amelii Rybaczyńskiej z klasy VI, a brązowy Amelii Gumieńczuk z kl.Va.

Na koniec apelu pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję  oraz  zajęli czołowe miejsca w konkursie, a pozostałych uczniów zachęciła do efektywniejszej pracy w II semestrze.

 

Elżbieta Jakubczak

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
18 marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator
Do końca roku zostało
289 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

002366996
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
289
315
3508
2328115
10026
34554
2366996

Twój IP: 5.135.137.36
Server Time: 2018-03-18 05:37:40

GOŚCIMY

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.