niedziela 18 Mar 2018

Szukaj

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!

„ Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara- strojów pięknych, co niemiara!

Dziś na moje rozkazanie, niech się miły nastrój stanie.

Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.

Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.”

 

Tak też było na balu w Przedszkolu w Tarnawatce-Tartak 23 stycznia. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka, którą prezentował DJ Carllo zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.

Zabawa dostarczyła dzieciom niesamowitych emocji i niezapomnianych przeżyć.

 

Kochanym Babciom i Dziadkom!

Święto Babci i Dziadka jest niezwykłym dniem, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

12 stycznia bieżącego roku do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnawatce bardzo licznie przybyli dziadkowie naszych milusińskich. Przedszkolaki przedstawiły zaproszonym gościom jasełka, zarecytowały wiersz, zaśpiewały piosenki, no i oczywiście 100 lat, za co otrzymały gromkie brawa. Po części artystycznej wręczyły piękne, kolorowe laurki. Następnie dzieci i ich dziadkowie zaproszeni zostali na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Babć i Dziadków.

 

 

Jasełka w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce-Tartak

Jednym z najbardziej wzruszających akcentów bożonarodzeniowej tradycji  są jasełka. Od lat wpisane są do kalendarza uroczystości organizowanych w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce- Tartak, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku i piękna. 21 grudnia 2017 roku dla rodziców i zaproszonych gości jasełka zatytułowane „W Aniołkowie” były „ucztą artystyczną i duchową”.

Przedstawienie zaczęło się jak to przed świętami bywa, do przygotowań do nich. Każda grupa aniołków miała specjalne zadanie do wykonania, z którego wywiązała się wyśmienicie. Obsypały śniegiem cały świat, przygotowały piękną choinkę, upiekły świąteczne pierniczki, wprowadziły Gwiazdę Betlejemską, po czym jeden z nich ogłosił, że czekają na narodzenie malutkiego Jezuska.

Jak to w jasełkach bywa pojawiła się Święta Rodzina, owieczki, śpiący pasterze zostali obudzeni przez aniołka aby oddać hołd Zbawicielowi. Zjawili się też trzej królowie z kosztownymi darami.

Po przedstawieniu i późniejszym wspólnym kolędowaniu wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia.

Na koniec rodzice i goście zostali obdarowani pierniczkami, w których przygotowaniu pomagały przedszkolaki.

 

 

„Polska- moja Ojczyzna”

Dnia 30.11.2017r. w przedszkolu odbyła się prelekcja na temat: „Polska- moja Ojczyzna”, której celem było wyjaśnienie słowa patriotyzm. Uświadomiono dzieci, że należą do wspólnoty ludzi zamieszkujących szczególny skrawek ziemi- zwany Ojczyzną. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu . W czasie zajęć przedszkolaki rozwiązywały różne zagadki związane z Polską z wykorzystaniem tablic edukacyjnych. Na koniec każde dziecko otrzymało Dyplom Małego Patrioty. Organizatorem była Agencja szkolno- przedszkolna LUPUS

Dzień Pluszowego Misia

         W dniu 24.11.2017r. Dzieci z przedszkola w Tarnawatce- Tartak uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych   i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie duże, małe, średnie, białe, brązowe, puszyste, mięciutkie i wiele innych. Każdy był piękny           i wyjątkowy.

         Jednak największym zainteresowaniem cieszył się miś Felutek, który tego dnia odwiedził nasze przedszkole. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania misia o sobie       i jego przyjaciołach, zadając mu mnóstwo pytań. Potem czekały na nie atrakcje przez niego przygotowane: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce     i zgadywanki.

         Na koniec spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z wielkim smutkiem     pożegnały gościa, ale ucieszyły się gdyż obiecał, że przyjedzie za rok.

Do zobaczenia

Święto Odzyskania Niepodległości w przedszkolu

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w naszym przedszkolu 15 listopada 2017r. odbyła się patriotyczna uroczystość.

         Przybyli na nią: pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Mandziuk, Monika Baran Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Aleksandra Łaba pracownik Gminnego Ośrodka Kultury, pan wójt Piotr Pasieczny, pan sekretarz Marian Szałapski, pan Łukasz Litwińczuk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

         Przygotowany montaż słowno- muzyczny przedszkolaki rozpoczęły pięknym tańcem z flagami przy piosence „ Jestem Polką i Polakiem”. W dalszej części           w ciekawym dialogu i piosenkach wyjaśniły co to jest Ojczyzna, przedstawiły pokrótce  jej losy i historię. Nie mogło zabraknąć wiersza „ Katechizm polskiego dziecka”      W. Bełzy. Na koniec z okazji święta naszej Ojczyzny wszyscy zaśpiewali  hymn Polski  „ Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem tego wydarzenia było kształtowanie miłości i przywiązania  do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

         Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci naszych Małych Polaków.    

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
18 marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator
Do końca roku zostało
289 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

002366996
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
289
315
3508
2328115
10026
34554
2366996

Twój IP: 5.135.137.36
Server Time: 2018-03-18 05:37:40

GOŚCIMY

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.