poniedziałek 18 Cze 2018

Szukaj

Protokół rozstrzygnięcia gminnego konkursu plastycznego „ Piękna jest nasza polska ziemia’’

W konkursie skierowanym do przedszkolaków z terenu  Gminy Tarnawatka wzięło udział 25 dzieci. Konkurs miał na celu rozbudzanie twórczej inwencji dzieci oraz wzbudzanie ich zainteresowania bogactwem polskiej przyrody i pięknem krajobrazów. W dniu 24.04.2018 r. komisja w składzie : pani Ewa Zieńko, pani Aneta Pastuszek i pani Aleksandra Łaba dokonała oceny prac konkursowych, biorąc pod uwagę samodzielność dziecka przy wykonywaniu pracy oraz oryginalność pomysłu. Po obejrzeniu prac Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia  dla poszczególnych grup wiekowych:

Grupa 4-latki

Jakub Jakimczuk – Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – nagroda

Nikola Gawęda - Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – wyróżnienie

Grupa 5-latki

Zofia Kurzępa- Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – nagroda

Michał Kot - Gminne Przedszkole w Tarnawatce Tartak – nagroda

Nikola Wiatrowska- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wieprzowie - wyróżnienie

Grupa 6-latki

Emila Piskorowska –Szkoła Podstawowa w Tarnawatce – nagroda

Tomasz Kamiński - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wieprzowie – nagroda

Oliwia Siemieniuk - Szkoła Podstawowa w Tarnawatce – nagroda

Aleksandra Lepionka - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wieprzowie  - wyróżnienie

Dawid Hołojuch- Szkoła Podstawowa w Tarnawatce – wyróżnienie

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie            i życzymy w przyszłości wielu sukcesów nie tylko artystycznych.

Komisja                                                                                                        Organizatorzy

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z przedszkolu

Dnia 8 czerwca 2018r. W ramach projektu „Aktywni już dziś” odbył się w naszym przedszkolu Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zajęcia przeprowadził pan Damian Pępiak- ratownik z Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Lubelskim. W spotkaniu tym uczestniczył również pan Piotr Pankiewicz strażak z OSP w Tarnawatce. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy, ułożenia do pozycji bocznej osoby nieprzytomnej oraz dowiedziały się jak wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową. Ćwiczenia wykonywane były na fantomach. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe oraz uczyły się samodzielnie wzywać pomoc i udzielać wyczerpujących informacji na temat zdarzenia. Kurs został przeprowadzony w sposób profesjonalny, a Pan Damian sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał w nim udział. Oczywiście kurs nie zrobił z dzieci prawdziwych ratowników, ale wiemy, że nauczył radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

 

Niezapomniany Dzień Dziecka

1 Czerwca to Dzień Dziecka, z tej okazji przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zamościa. Tradycją już stało się, że na tę okoliczność odwiedzamy salę zabaw „Jaś i Małgosia” gdzie szaleństwom nie ma końca. Następnie udaliśmy się do ZOO. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „ Koty w zamojskim ZOO”. Następnie zostały oprowadzone po ZOO przez panią przewodniczkę, która opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o zwierzętach tam mieszkających. Wycieczka była dla przedszkolaków wielkim przeżyciem i niezapomnianą przygodą.

 

„Bezpiecznie nad wodą”

W poniedziałek 28.05.2018r. już po raz drugi odwiedziła nas Agencja szkolno- przedszkolna LUPUS z programem „Bezpiecznie nad wodą”. W ramach realizacji tego tematu odbyły się warsztaty edukacyjne dzieci jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje. Była to doskonała okazja do przypomnienia przedszkolakom jak należy postępować gdy jesteśmy latem nad wodą, jak rozpoznać ratownika i w jaki sposób przekazywać mu informacje, które mogą ratować komuś zdrowie, a nawet życie. W trakcie zajęć dzieci wspólnie ustalały co można, a czego nie można robić nad jeziorem czy morzem. Odbyła się również prezentacja kamizelki ratunkowej i rozmowa na temat jej przeznaczenia. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom za aktywny udział w programie, oraz miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Realizacja programu antynikotynowego „Czyste powietrze wokół nas”

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole przystąpiło do programu „Czyste powietrze wokół nas”, który skierowany był do dzieci 5 i 6 letnich oraz ich rodziców. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W ramach realizacji programu przeprowadzono zajęcia warsztatowe, na których wykorzystano metody aktywizujące i różne formy pracy. Został również zorganizowany przedszkolny konkurs plastyczny „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach programowych.

Sukces naszego wychowanka

 Dnia 24 maja 2018r. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu literackiego pod hasłem: „ Polska Niepodległa” na szczeblu powiatowym. Wychowanek naszego przedszkola Kajetan Kurzępa zajął zaszczytne I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Należy podkreślić, że konkurs skierowany był do dzieci i ich rodziców. Gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej: Sukces naszego wychowanka

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Poniedziałek
18 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało
197 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

002443433
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
143
216
359
2408415
8443
28891
2443433

Twój IP: 5.135.137.36
Server Time: 2018-06-18 13:18:38

GOŚCIMY

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.