poniedziałek 18 Cze 2018

Szukaj

STOKROTNE DZIĘKI ZA NIEPODLEGŁĄ

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 3 czerwca 2018 roku ( niedziela) odbył się bieg sztafetowy na dystansie 100 km o nazwie Stokrotne Dzięki  Za Niepodległą. Trasa sztafety wiodła gminami Tomaszów Lubelski, Jarczów, Rachanie, Tarnawatka  i Susiec. Podczas biegu co jeden kilometr przekazywany był Ogień Niepodległości . Bieg sztafetowy przebiegał przez miejscowości naszej gminy, począwszy od Tymina przez Hutę Tarnawacką , Tarnawatkę i Pańków.  Wielu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w tej imprezie, większość pokonała dystans 1km, byli też tacy, którzy przebiegli 5km ( Mateusz Krzyżanowski, Bartłomiej Krzyżanowski, Magdalena Majdańska, Kacper Bosiak, Patryk Nieścior, Kinga Kaznowska, Łukasz Kot uzyskując brązowy certyfikat Biegu Niepodległości) oraz 20 km (Katarzyna Cepil uzyskała złoty certyfikat biegu Niepodległości). Punktem kulminacyjnym tej pięknej idei była msza święta na Siwej Dolinie po której nastąpiło podsumowanie, podziękowanie uczestnikom i organizatorom oraz wręczenie pamiątkowych certyfikatów i medali. Gminnym koordynatorem biegu był Mariusz Litwińczuk. 29 maja 30 osobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli: Renaty Litwińczuk, Iwony Hucik  i Mariusza Litwińczuka uczestniczyła w rajdzie rowerowym trasą biegu Stokrotne Dzięki za Niepodległą w naszej gminie: Tarnawatka – Tymin – Tarnawatka – Pańków – Tarnawatka, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z trasą biegu.

                                                                                                 Mariusz Litwińczuk

 

POWIAT, REJON, WOJEWÓDZTWO w LEKKIEJATLETYCE

 15 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół  nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiejatletyce. Naszą  szkołę reprezentowali: w biegu na 1000 m chłopców  – Mateusz Krzyżanowski i Łukasz Kot oraz w biegu na 600 m dziewcząt – Katarzyna Cepil . Kasia i Mateusz  w swoich konkurencjach zajęli II miejsca awansując na zawody rejonowe do Zamościa, Łukasz Kot uplasował się na V miejscu w biegu na 1000 m.

18 maja w Zamościu  odbyły się rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiejatletyce.                            W  zawodach brał udział  Mateusz Krzyżanowski, który w biegu na 1000 m zajął II miejsce ( Katarzyna Cepil uczestniczyła w wycieczce szkolnej). Mateusz zakwalifikował się na zawody wojewódzkie.

Zawody wojewódzkie odbyły się 6 czerwca na obiektach OSiR w Biłgoraju. Mateusz w gronie 15 startujących zawodników w biegu na 1000 m zajął V miejsce, bijąc rekord życiowy wynikiem 2,49 m/s. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników  w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                

                                                                                                           Mariusz Litwińczuk

 

Radość ze zwycięstwa

Dnia 24 kwietnia 2018 roku w Łosińcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego LZS w Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły brało udział 9 uczniów z kl. IV – VI. Najlepszy wynik uzyskała Amelia Rybaczyńska  uczennica  klasy VI, która zajęła III miejsce i otrzymała brązowy medal, gratuluję również Szymonowi Baranowi uczniowi klasy III A, który zajął IV miejsce.

Jestem dumna z naszych uczniów i życzę dalszych sukcesów.

Teresa Bartoszyk

ZŁOTO i SREBRO GIMNAZJALISTÓW

Mateusz Krzyżanowski uczeń drugiej  klasy gimnazjum zajął I miejsce i zdobył złoty medal                 w kategoriiklasy gimnazjalne II - III podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego  LZS  w biegach przełajowych – Łosiniec 2018. Zawody sportowe odbyły się 24 kwietnia na terenach przyległych do SP w Łosińcu. W klasyfikacji szkół  - Klasy Gimnazjalne nasza szkoła uplasowała się na II miejscu. Miejsca punktowane zajęli również: Katarzyna Cepil  IV miejsce, Łukasz Kot VIII miejsce, Edyta Przysucha XII miejsce, ponadto naszą szkołę reprezentowali ( Jakub Bucior, Jakub Mirecki, Weronika zięba, Roksana Mokrzycka, Kinga Margolt oraz Kinga Kaznowska). Opiekun: Mariusz Litwińczuk    GRATULUJEMY !

                                                                                                                  Mariusz Litwińczuk

Mistrzowie piłki w ZS i P

9 i 10  kwietnia zostały rozegrane Szkolne Turnieje Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brały udział drużyny z klas gimnazjalnych ( II a, II b, III a, III b  oraz VII klasa SP).  Turnieje zostały rozegrane systemem  „ każdy z każdym”, po rozegraniu wszystkich meczy  w kategorii dziewcząt zwyciężyła klasa III b, miejsce drugie zajęła klasa III a, na miejscu trzecim uplasowała się drużyna                 z klasy II a. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła klasa II a, miejsce drugie przypadło klasie              III b, na trzecim miejscu  została sklasyfikowana drużyna z klasy VII SP. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk.

                                                                                                                                            Mariusz Litwińczuk

BRAWO MATEUSZ

Mateusz Krzyżanowski  uczeń II klasy Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce zajął III miejsce w biegach przełajowych na dystansie 2000 m podczas VII Zamojskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Zawody odbyły się 9 kwietnia  na obiektach OS i R Tomasovia  w Tomaszowie Lubelskim. Mateusz rywalizował w kategorii młodzież szkolna ( uczniowie gimnazjum i VII klasa SP). Naszą szkołę reprezentowały również Katarzyna  Cepil ( XI miejsce), i  Magdalena Majdańska ( XII miejsce), dziewczyny biegły na dystansie 1500 m.  Gratulujemy!

                                                                                                        Mariusz Litwińczuk

Zima nie jest taka zła, poślizgać się można!

6 marca 2018 roku chętni uczniowie z klas IV-VI wyjechali do Zamościa na lodowisko zachęceni przez pełną inicjatywy i werwy panią uczącą wychowania fizycznego Tereskę Bartoszyk . Grupami opiekowały się jeszcze panie: Alicja Mazur, Irena Dziubińska i Małgorzata Knafel. Pierwsze kroki na lodzie były trudne ale już po  pół godzinie początkujące osoby wdzięcznie sunęły, poznając radość ślizgania się. Zaawansowani miłośnicy jazdy na łyżwach pomagali potrzebującym i to nam się najbardziej podobało.
    Zmęczeni, na nogach jak z gąbki uczniowie posilili się wspólnie i spędzili czas na samodzielnym zamawianiu posiłków i deserów w Mc  Donaldzie. Ta nowoczesna aktywność szła im dobrze. Gorzej było ze spożyciem dań. Niektórzy nie dali rady.
       To było radosne pożegnanie zimy.
                                                                                  Małgorzata Knafel

Tenis stołowy

Dnia 1 marca 2018 roku odbył się Memoriał im. Jana Kostura w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w Jarczowie. Z naszej szkoły brało udział sześciu uczniów: Patryk Rachański , Martyna Szokało, Szymon Pękala, Laura Krasny, Sylwia Czop,  Aron Malec,  z gimnazjum  Patrycja Koperwas  i Kacper  Samek.

W końcowej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli  6 miejsce i otrzymali puchar, indywidualnie możemy się pochwalić, ponieważ Martyna Szokało zajęła II miejsce, Sylwia Czop III miejsce, wszyscy pozostali uczniowie zmieścili się w pierwszej szóstce.

Gratuluję wszystkim uczniom i życzę dalszych sukcesów.

Teresa Bartoszyk

Gimnazjaliści na lodowisku w Tomaszowie Lubelskim

21 lutego 30 uczniów klas trzecich gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe na lodowisko do Tomaszowa Lubelskiego. Uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach w ramach zajęć lekcyjnych. Po lodowisku wszyscy udali się na ciepły poczęstunek do restauracji Tabasco. Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Renata i Mariusz Litwińczuk.

                                                                                                                      Mariusz Litwińczuk

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Poniedziałek
18 czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia, Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało
197 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

002443433
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
143
216
359
2408415
8443
28891
2443433

Twój IP: 5.135.137.36
Server Time: 2018-06-18 13:18:38

GOŚCIMY

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.