niedziela 18 Mar 2018

Szukaj

Zima nie jest taka zła, poślizgać się można!

6 marca 2018 roku chętni uczniowie z klas IV-VI wyjechali do Zamościa na lodowisko zachęceni przez pełną inicjatywy i werwy panią uczącą wychowania fizycznego Tereskę Bartoszyk . Grupami opiekowały się jeszcze panie: Alicja Mazur, Irena Dziubińska i Małgorzata Knafel. Pierwsze kroki na lodzie były trudne ale już po  pół godzinie początkujące osoby wdzięcznie sunęły, poznając radość ślizgania się. Zaawansowani miłośnicy jazdy na łyżwach pomagali potrzebującym i to nam się najbardziej podobało.
    Zmęczeni, na nogach jak z gąbki uczniowie posilili się wspólnie i spędzili czas na samodzielnym zamawianiu posiłków i deserów w Mc  Donaldzie. Ta nowoczesna aktywność szła im dobrze. Gorzej było ze spożyciem dań. Niektórzy nie dali rady.
       To było radosne pożegnanie zimy.
                                                                                  Małgorzata Knafel

Tenis stołowy

Dnia 1 marca 2018 roku odbył się Memoriał im. Jana Kostura w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w Jarczowie. Z naszej szkoły brało udział sześciu uczniów: Patryk Rachański , Martyna Szokało, Szymon Pękala, Laura Krasny, Sylwia Czop,  Aron Malec,  z gimnazjum  Patrycja Koperwas  i Kacper  Samek.

W końcowej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli  6 miejsce i otrzymali puchar, indywidualnie możemy się pochwalić, ponieważ Martyna Szokało zajęła II miejsce, Sylwia Czop III miejsce, wszyscy pozostali uczniowie zmieścili się w pierwszej szóstce.

Gratuluję wszystkim uczniom i życzę dalszych sukcesów.

Teresa Bartoszyk

Gimnazjaliści na lodowisku w Tomaszowie Lubelskim

21 lutego 30 uczniów klas trzecich gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe na lodowisko do Tomaszowa Lubelskiego. Uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach w ramach zajęć lekcyjnych. Po lodowisku wszyscy udali się na ciepły poczęstunek do restauracji Tabasco. Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Renata i Mariusz Litwińczuk.

                                                                                                                      Mariusz Litwińczuk

Siódmoklasiści na lodowisku

15 stycznia 26 uczniów  klasy VII  uczestniczyło w wyjeździe  na lodowisko do Tomaszowa Lubelskiego. Uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach w ramach zajęć do wyboru z wychowania fizycznego. Po lodowisku wszyscy udaliśmy się na ciepły poczęstunek do restauracji Tabasco, późnym popołudniem wróciliśmy do Tarnawatki.  Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Renata i Mariusz Litwińczuk.

                                                                                                      Mariusz Litwińczuk

PODREJON TENISA STOŁOWEGO

12 stycznia w hali sportowej w Rachaniach odbył się podrejonowy drużynowy  turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział uczniowie ze szkoły w Rachaniach, w Jarczowie, w Michalowie i z Tarnawatki.   W kategorii dziewcząt drużyna w składzie:  Patrycja Koperwas, Sylwia Czop i  Sylwia Cisek zajęła II miejsce, zwyciężyły dziewczyny z Rachań.  Drużyna  chłopców uplasowała się również na  II miejscu, którą reprezentowali :  Kacper Samek, Jakub Mazur, Mateusz Kuczmaszewski  i Krzysztof Zięba, zwyciężyli chłopcy z Jarczowa. GRATULUJEMY!

                                                                                                                                                  Mariusz Litwińczuk

Lodowisko i dla dzieci widowisko

            4 stycznia 2018 roku o ósmej godzinie uczniowie klas czwartych, piątej „ a” i szóstej pod opieką  pani Teresy Bartoszyk , Ireny Dziupińskiej, Małgorzaty Knafel i Celiny Czerwonki uczestniczyli w wycieczce do Tomaszowa Lubelskiego.

            W czasie, gdy pierwsza 25 osobowa  grupa jeździła na lodowisku, druga grupa mile spędziła czas w miejskim parku, bawiąc się  na placu zabaw i robiąc wyczyny na Skate Parku, spacerując alejkami .
            Po wejściu na lodowisko spędzano czas jak można najlepiej. Wiele osób zaliczyło upadki. Rekordzistką była dziewczyna z około 50 wywrotkami.

Posilono się w pizzerii Diavolo i wrócono z zadowoleniem i zmęczeniem do szkoły.

            Wspaniale starsza grupa bawiła się w skoki i wyskoki na Skate Parku. Zadziwił wszystkich niecodzienny widok sportowych butów, rowerowej dętki na wysokim drzewie. Wycieczkę wspominają  z przyjemnością. Wyjazd na lodowisko zorganizowała Teresa Bartoszyk.

Małgorzata Knafel

MISTRZOWIE RAKIETKI w ZSiP

12 i 13 grudnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym. W zawodach sportowych w kategorii młodzież szkolna, uczestniczyli uczniowie klasy VII SP oraz  II i III Gimnazjum           ( 12 chłopców i  12 dziewcząt wyłonionych w drodze eliminacji klasowych). Turniej chłopców odbył się 12 grudnia, zwyciężył Kacper Samek z klasy IIB, II miejsce zajął Jakub Mazur z klasy IIIB, na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Kuczmaszewski z klasy IIIB. Turniej dziewcząt odbył się 13 grudnia, I miejsce zajęła Patrycja Koperwas z klasy IIIA, II miejsce zajęła uczennica klasy VII Sylwia Cisek,  na III miejscu została sklasyfikowana Roksana Mokrzycka z klasy IIIB. Zawody zorganizowali: Renata i Mariusz Litwińczuk.  GRATULUJEMY !

                                                                                                           Mariusz Litwińczuk

TRZECIE W POWIECIE

Drużyna dziewcząt z gimnazjum w składzie: Magdalena Majdańska, Patrycja Koperwas, Edyta Przysucha, Roksana Mokrzycka, Weronika Zięba i Katarzyna Cepil zajęła III miejsce  w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych.  Zawody odbyły się 2 października na obiektach OSiR Tomasovia w Tomaszowie Lubelskim. Podopieczne Renaty Litwińczuk uległy jedynie drużynom z gimnazjum nr  1 i 2 z Tomaszowa Lub. GRATULUJEMY!
                                                                                               Mariusz Litwińczuk

RAJD ROWEROWY

 28 września 16 uczniów z klasy IIa gimnazjum brało udział w rajdzie rowerowym do Krasnobrodu pod opieką p. Renaty i Mariusza Litwińczuk. Grupa przemierzała trasę przez miejscowości: Tarnawatkę, Kol. Niemirówek, Niemirówek, Klocówkę, Dominikanówkę, Krasnobród. Miejscem postoju, odpoczynku, zabawy,  poczęstunku był teren przyległy do zalewu w Krasnobrodzie. Rajd odbył się w ramach zajęć lekcyjnych. Uczniowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Tarnawatki tą samą trasą.
                                                                                           Mariusz Litwińczuk

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
18 marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator
Do końca roku zostało
289 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

002366996
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
289
315
3508
2328115
10026
34554
2366996

Twój IP: 5.135.137.36
Server Time: 2018-03-18 05:37:40

GOŚCIMY

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.